fbpx

Baba Gözünden Doula

Bir Baba Adayı Neden Doula İster?

Doğum bir kadın için en unutulmaz deneyimlerden biridir. Ve beyler bunu çok iyi bilir. Doğum ve Lohusalıkta yapılan bir iyilik ömür boyu eşi tarafından hatırlanır ve takdir edilir. İlişkilerini beslemek için bu fırsatı kaçırmazlar.

Baba adayları bilirler ki ne kadar hazırlıklı olurlarsa olsunlar Doğumda Lohusalıkta ne yapacaklarını bilemedikleri anlar her zaman olacaktır bu nedenle sakin ve şefkatli bir doula ile çalışmayı tercih ederler.

Doğum anında beylerin, bir nefes almak uzaklaşmak ve böylece enerji toplayarak eşlerine daha kolay destek verebilmek için bir Doula ile çalışmak isterler.

Çoğu anne baba adayı iyi niyetli birçok eş, dost, akraba ile çevreleri dolu şükür ki. Bununla beraber iyi niyetle yapılan birçok destek de anne baba adaylarını çok zor duruma sokabiliyor hatta ya bu kişi bana şimdi yardım mı etti, keşke hiç karışmasaydı dedikleri zamanlar çok olabiliyor. Bu nedenle bir baba adayı eşi ve çocuğu için doğru ve profesyonel bir destek olan Doulayı tercih eder. Kendi annesi ve eşi arasında kalmaz. 

Beyler bilir ki doğum ve Lohusalıkta yaptığı bir eksiklik, bir kırgınlık ömür boyu eşi tarafından başına kakılır 

Bir baba adayı bilir ki ebeveynlik uzun bir maraton ve bu maratonun başında bütün enerjisini harcamak istemez. Bu nedenle bir rehber yani bir Doula tutar ve kendini, eşini çok yormaz böylece çocuğuna daha kolay ebeveynlik yapabilir.

Doğum yoğunluğunda eşi bağırıp, çağırabilir hatta çok acı çekiyormuş gibi görünebilir. Bu durumda eşini görmek onu üzebilir, elinden bir şey gelmediğinde de bunu erkeklik gururuna yediremeyebilir. Bu anlarda sakin bir doulanın ona eşinin yaptıklarının ve bütün bunların normal ve doğuma dair olduğunu, dilerse şu şekilde masaj yaparak eşine destek olabileceğini hatırlatır.

Ve eğer baba adayı doğuma girmek istemezse Doula bunun normal olduğunu eşine şefkatli bir şekilde hatırlatır. Baba adayı da suçluluk duymadan kapıda 9 doğurabilir ☺️

Bir baba adayı eşinin ihtiyaçlarını ne kadar karşılarsa bebeğinin de o kadar mutlu bir bebeklik geçireceğini çok iyi bilir.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı ilgi için tıklayınız.