fbpx

Doğum Doulası

“Doula bir ilaç olsaydı, kullanmamak etik dışı olurdu.”

Dr.John H. Kennel


Doğum bir anneliğe geçiş törenidir. Bu geçişte yaşayacağınız bütün duyguları olduğu gibi kabul edip, sizi şefkatle sarıp sarmalayan bir doula ile çalışarak, ömür boyu hatırlayacağınız bu deneyimi taçlandırmış olursunuz… Çocuğunuza her baktığınızda hatırlayacağınız doğum deneyiminizi unutulmaz bir anıya dönüştürün. Doğum doulası ile anlaşın ve onun şefkatli dokunuşları içinde sadece doğumunuza odaklanın.


Doğum Doulası ile çalışarak

  • Doğumda çıkabilecek aksaklıklarla daha kolay baş edebilirsiniz.
  • Bu deneyimi daha kolay sindirebilir, böylece bebeğinize daha kolay odaklanabilirsiniz.
  • Her detayı sizin yerinize düşünecek doulanız olduğundan siz sadece doğuma ve bebeğinize odaklanabilirsiniz. (Doğum yoğunluğu ile nasıl başa çıkamayacağını bilemeyen eşler ve akrabalar da buna dahil:))

Baba adayları neden Doula ile çalışmak ister?

Baba, adayları ise doğum konularına çoğu zaman uzak kalabiliyorlar ya da doğuma iyi hazırlanmış bir baba bile olsa o yoğunluk esnasında eşini görüp onun hakkında endişelenebilir ve ne yapacağını bilemeyebilir. Esasında onu için de süreç baba olma serüvenidir, ve onun da desteğe ihtiyacı olabilir. Babalar doğuma girsin ya da girmesin farklı bir duygusal yoğunlukları olacaktır, çaresizlik, endişe, coşku bütün bu duyguları en uçlarda yaşayabilirler. Bırakın babalar kendi süreçlerini yaşasınlar, hem de güvendikleri birinin şefkatli bir doulanın sürekli olarak eşinin yanında olduğunu bilerek, kendilerini güvende hissetsinler. Yorulduklarında ya da yoğun anlarda dışarı çıkabilsinler, biraz hava alabilsinler. Ya da telaş yapıp doğum yoğunluğu yaşayan eşine iyi misin iyi misin diye defalarca sorularla gelmesinler, ya da doktora eşimi acil sezaryene alın, epidural getirin, eşim ölüyor neden ilgilenmiyorsunuz diye ekibi ayağa kaldırmasınlar:)


Bebeğinize ve İlişkinize odaklanmanız için…

Bir anne ve baba adayının en büyük endişeleri bebeğime nasıl bakacağım, ilişkimiz bebekten sonra nasıl olacak? Bütün bunlara sağlıklı bir şekilde yoğunlaşabilmeleri için bir doula ile çalışmaları kritik önemlidir. Çünkü doğum yapmak evet kadının işidir bununla birlikte kadının hangi ortamda doğum yaptığı, ve doğum anında sevgi, merhamet ve şefkat depolarının dolması özellikle anne adayının ve dolaylı olarak da baba adayının bundan sonraki hayatını kolaylıkla devam ettirebilmesi için kritik önemlidir. Bebek ile bağlanma yazım için, tıklayınız.

Hala aklınızda sorular mı var? Doğumda doula istememenizin 8 nedeni yazısını okumak isteyebilirsiniz. Yazı için tıklayınız.

Kendinize ve ailenize bir iyilik yapın ve doğum şekliniz ne olursa olsun şefkatli bir doğum doulası ile çalışın.


Unutmayın, bebeğinize bırakabileceğiniz en büyük miras: Doğum ve Lohusalık Hikayenizdir!


Doğum Doulası Hizmeti Aldığınızda;

Ön çalışma formu doldurmanız istenir. Böylece doulanız sizi daha yakından tanıyacaktır. Sonrasında bir tanışma toplantısı ile Doula Ebeveyn Sözleşmesi imzalanır.

Ücretin yarısı bu sözleşme imzalandığında ödenir. Kalan yarısı ise doğumdan sonraki 1 ay içinde talep edilir.

Bu paket kapsamında Doulanız doğumdan önce yaklaşık 1,5 saatlik size özel bire bir 2 görüşme ayarlar. Bu görüşmelerde doulanız doğum için özel istek ve ihtiyaçlarınızı tespit etmeye çalışır ve doğum yoğunluğu ile başa çıkabilmeniz için, size uygun ve size özel yöntemler sunar.

Doğum başladığında doulanız ile buluşursunuz. Doulanız, Doğumun başından sonuna kadar size kesintisiz destek verir. Sadece zorunlu ihtiyaçlarda-tuvalet, yemek- en fazla 15dk yanınızdan ayrılabilir.

Bebeğinizi kucağınıza alana kadar olan süreçte, doğum ortamını büyük bir özenle ayarlar. Çünkü bilir ki bir kadın güvenli bir yere bebeğini getirmek ister. Hem sözleri ve duruşuyla, dokunuşuyla kadını güvende hissettirir hem de aromaterapi yağları kullanarak bu süreci destekler. Baba adayı ise bu şefkatli ağda eşinin doğum yaptığını görerek, bilerek kendini daha huzurlu hisseder.

Eskişehir Pozitif Doğum Doula Hizmeti

Bebeğinizi kucağınıza alıp, ilk emzirme/beslenme gerçekleşene kadar doulanız yanınızda olur. Sonrasında anne, baba, bebeği başbaşa bırakır, çünkü ilk anlar çok özeldir.

Doğumdan sonraki ilk gün hastanede yine sizi ziyaret eder. Ve doğumdan 1 hafta sonra tekrar ziyaret edip, hizmetini tamamlar.

Doğum Doulası Hizmeti için şimdi online seçeneği de mevcut!

Doğum Doulası hizmeti ile ilgili hemen bir ücretsiz ön görüşme talep edin! Ücretsiz ön görüşme talebi için, tıklayınız.

Daha detaylı bilgi için bize 0506 594 4427 numaralı telefondan ya da aşağıdaki iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Diğer hizmetlerimizi görmek için, tıklayanız.


Eskişehir Pozitif Doğum, Doğum ve Lohusa Hizmetleri

Uluönder Mahallesi, Şehit Abdülkadir Fidan sokak 17/6, Tepebaşı/Eskişehir

0506 594 44 27

info@eskisehirpozitifdogum.com