fbpx

Hakkımda

doula-nilufer

Eskişehir Pozitif Doğum'un Kurucusu Nilüfer Ayhan Kimdir?

Doula Nilüfer 1985 yılında doğdu.

2014 yılında anne adayı olduğunda Ürün Yöneticisi olarak sürdürdüğü görevinden ayrılıp, 5 yıllık kurumsal iş hayatını bıraktı.

Türkiye’nin ilk doula eğitimi veren köklü ve yetkin kurum İçsel Doğum’dan aldığı doulalık ve doğuma hazırlık rehberliği eğitimi ile birlikte 2017 yılından beri anne ve baba adaylarına doğum öncesinde, doğum süresinde ve lohusalık sürecinde fiziksel, duygusal ve bilgilendirici destek verip, onlara rehberlik ve eşlik etmektedir.

Hayatın önemli geçişlerinden biri olan doğum ve lohusalık döneminde, ebeveynlerin yanında olup, onların doğum ve lohusalıklarına bilinçli hazırlanmalarını sağlamaktadır.

Ebeveynlerin bebeklerine bağlanmaları ve daha kolay ebeveynlik yapmaları en temel amaçlarından biridir. 

Doğum ve Lohusalık gibi yoğun deneyimleri sindirmelerine yardımcı olmak ve ebeveynleri şefkatle desteklemek en temel görevlerinden biridir.  

Şimdilerde hamile yogası hizmetini de ekleyerek ebeveyn adaylarına hamileliğin başından sonuna kadar destek vermektedir.

 

Doula Nilüfer'den Destek Almak Size Neler Kazandırır?

hakkimda

Doğum ve Lohusalık ömür boyu hatırlayacağınız hatta bedeninize kazınan güçlü bir deneyimdir. Bu tecrübenizde şefkatli bir douladan destek almak  bundan sonraki tüm hayatınıza olumlu bir etkisi olur.

Sizin canınızdan bir parçanız, bebeğinizi karşılarken diğer tüm detaylarla doula ilgilenir.

Doğumdan sonra yeni roller gelir. Önceden karı koca iken şimdi bir de anne baba olursunuz. Ve anne baba olmaya hazırlanırken aklınızda belki de tek soru var: “Bebeğime nasıl bakacağım?” Bununla birlikte en kritik soru bu değildir. En kritik soru: “Bebeğimi beslerken ilişkimi nasıl besleyeceğim?”. Bir douladan destek alarak lohusalığınızı planlayabilirsiniz.

Ebeveynlik uzun bir maratondur ve maratonun başında bütün enerjinizi harcamak, ne size ne bebeğinize ne de ilişkinize bir faydası olacaktır. Sizin ihtiyaçlarınızı odağına alan bir douladan destek aldığınızdan doğum, lohusalık süreci çok daha kolay ilerler.

Ebeveynlik uzun bir maraton olduğu gibi bilinmez bir yolculuktur aynı zamanda. Bu bilinmeze yolculuk ederken bir doulanın size rehberlik etmesi işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

En kıymetlinizi daha kucağınıza almadan belki düşünmeye başladınız: Onu en iyi besleyecek, elinizden gelen en iyi şekilde yetiştireceksiniz, en iyi kıyafetleri alacak, en iyi bebek odasını hazırlayacaksınız. Bütün bunları istemeniz çok çok insani ve doğal. Buna ek olarak çocuğunuza verebileceğiniz en büyük hediye onunla olan bağınızdır. Anne-Baba-Çocuk arasındaki bağ, çocuğunuzun bundan sonraki tüm hayatına, kararlarına ve ilişkilerine yansıyacak. Ve bebeğinizle bağlanabilmeniz için sizin şefkatle 

sarıp sarmalanmış, diğer tüm küçük detaylarla sizin uğraşmıyor olmanız gerek. Bırakın doula size eşinize ve çocuğunuza şefkatle bir koza örsün, sizi beslesin, desteklesin. Sizin tek işiniz anı yaşamak ve bebeğiniz ile ilk günlerinizin tadını çıkarmak olsun.

Hizmetlerim hakkında daha fazla deatylı bilgi için tıklayabilir, aşağıdaki formu doldurabilir veya 0506 594 44 27 numaralı telefondan ulaşabilirisiniz.