Adsız

1. Anne ve Babalığa Hazırlık

(Güncel duyurular için instagram hesabımı takip edebilirsiniz. Instagram: Eskişehir Pozitif Doğum)

Doğumda ve doğumdan sonra ağrı ile baş etme yöntemleri üzerinde konuştuğumuz doğum öncesi çalışmamızdır. Birçok yöntem size sunarak sizin için uygulanabilir olanı seçmenizi sağlıyorum. Bu çalışmalarda sizin korkularınız, beklentileriniz ve hayallerinizi keşfetmenizi sağlayacağınız sanat yöntemleri ile ebeveynlik ve doğuma bütünsel olarak hazırlanmanıza yardımcı oluyorum.

Doğumda yardımcı olacak pozisyonlar, masajlar, oryantal dans hareketleri ile doğumda sizin ihtiyacınız olan özel alanı oluşturabilmeniz için nelere ihtiyacınız olabileceğini konuşuyoruz.

Lohusalığı planlamanız için destek oluyor, bebek bakımı ve emzirme konularına hamile iken çalışıyoruz.

Bebeğiniz ile geçireceğiniz ilk 3 ayı konuşuyor ve planlıyoruz.

Anne ve Babalığa hazırlık sınıfları, en fazla 6 çift için açılmaktadır. Kontenjan sınırlıdır. Ve sadece doğuma değil ebeveynliğe hazırlanmak için sadece bilgi verilen bir eğitim ortamı değil bu bilgileri içselleştirebileceğiniz ortamlar yaratılmaktadır.

Toplam 12 saatlik bir program hazırladık anne ve baba adaylarına.

Peki içeriğinde neler mi var?

·        Doğum aşamaları,

·        Farkındalıkla Epidural kullanımı,

·        Doğumda ve ebeveynlikte kullanabileceğiniz ağrı ile baş etme yöntemleri ,

·        Nefes Farkındalığı,

·        Farkındalıkla Sezaryen Doğum,

·        Eyvah yavaş doğum, şimdi ne yapacağım,

·        Babalar için: Eyvah eşim tam bir lohusa,

·        Babalığa hazırlık,

·        Lohusalık, beslenme ve lohusalığa hazırlık,

·        Emzirme,

·        Bebekle ilk 3 ay

Ve hiç bir kitapta, kaynakta, eğitimde bulamayacağınız Doğum ve Ebeveynlik ile ilgili inançlarınızı, doğrularınızı keşfedebilmek için birçok fırsatınız olacak.

Ve çok da eğlenceli 2 gün olacak ,

Eğitim yerimiz şehrin merkezinde, espark yakınında.

Bu program hem anne adayları hem de baba adaylarına açıktır.

Kontenjan 6 çift ile sınırlıdır. Başvuru sırasına göre öncelik verilecektir.

Kayıt ve bilgi için: eskisehirpozitifdogum@gmail.com

05065944427

Doğumda Kesintisiz Destek

2. Doğum Doulası Hizmeti

Hamileliğinizin 38.haftasında doğum nöbeti tutmaya başlıyorum. Yani şehir dışına çıkmıyorum ve telefonumu 24 saat açık. Doğum başladığında hastahanede buluşuyoruz. Doğumda yine sizin ihtiyacınıza göre şekillenecek masaj, dans, doğum pozisyonları ile size ve ailenize kesintisiz destek sunuyorum. Doğumun başlangıcından bebeğinizi kucağınıza alıncaya kadar yanınızda ve size destek oluyorum.

Doğumdan sonra odaya geçtiğinizde benim doğum şahitliğim de son buluyor. Ertesi gün sizi tekrar ziyaret edip iyi olup olmadığınızı kontrol edip vedalaşıyorum

IMG_1978

3. Lohusa Doulası Hizmeti

Lohusa doulası, hamilelikte 1 görüşme- lohusalığı planlamak ile başlar ve doğumdan sonra kırkınız çıkana kadar toplam 6 ziyaret ile devam eder. Lohusalık hem fizyolojik, hem psikolojik hem de kucağınızda sizden bakım bekleyen bir insan yavrusunun olmasıyla bir kadın en çok destek ihtiyacının olduğu günlerdir. Bu günlerde sizi 2 saatlik ziyaretlerde bulunuyor, size rahim toplama masajı, emzirme taktikleri, biberon ile besleyecekseniz bu konuda yöntemler, bebek masajı, dikişler için bakım çayı ve moksa uygulaması, annenin yargısız dinlenmesi ve doğum deneyimini sindirmesi için bazı yöntemler uygulayabiliyorum.

4.Anneliğe Geçiş Kutlaması

Günümüz şehir hayatında bireyselleşen ve yalnızlaşan hayatımızda anneliğin ve babalığın kutsanması eksik kalabiliyor.

Yapıcı doğum hikayelerinin konuşulduğu ve daha önce doğum yapmış anneler ile çevrelenerek anne adayının anneliğe hoş geldin kutlaması yapıyoruz.

Nasıl Çalışıyorum?

Çalışma şeklim şu şekilde, bana ulaştığınızda öncelikle sizinle bir tanışma buluşması teklif ediyorum. Bu 15-20 dakikalık dışarda bir kahve içerek sohbet edip birbirimizi tanımak üzerine olacaktır. Bu tanışmadan sonra alacağınız hizmet ve/veya hizmetlerin planlamasını yapıyoruz.